Nebankové pôžičky a pôžičky pre živnostníkov

Nebankové pôžičky a pôžičky pre živnostníkov

Do finančnej tiesne sa môže dostať ktokoľvek z nás. Zvlášť, keď podnikáte ako živnostník. V dnešnej dobe nie je jednoduché šetriť, pretože zarobené peniaze pokryjú bežné výdavky a náklady a ďalšie finančné povinnosti a odkladať si bokom každý mesiac je niekedy nereálne. Čo keď ale potrebujete určitý finančný obnos na nečakané výdavky?

Máte určite možnosť si požičať, ale nie je až tak jednoduché získať výhodné podmienky v súvislosti s pôžičkou. Navyše riešite problém docela zásadný? Banka vám nechce pôžičku poskytnúť pretože vaše daňové priznanie je “optimalizované”?

Nebankové pôžičky

Ak nemôžete z nejakého dôvodu dostať pôžičku u klasickej banky, môžete využiť tzv nebankové pôžičky. Medzi dôvody, ktoré komplikujú žiadosť o pôžičku sa radí napríklad zápis v trestnom registri, či registra neplatičov, kam sa môžete dostať tak, ak ste mali v minulosti problémy so splácaním požičaných peňazí. Ďalším častým dôvodom je tiež nízky, respektíve nedostatočný príjem, ktorým by ste boli schopní pokryť mesačné splátky. Aj vás obmedzuje niektorý z týchto uvedených príčin? Potom by práve nebankové pôžička mohla byť ideálnou alternatívou, ak vás banka odmietne.

Nebankové inštitúcie, ktoré nebankové pôžičky poskytujú, nemajú totiž prísne kritériá, takže je oveľa ľahšie získať potrebnú sumu práve u nich. Lenže aj tieto spoločnosti sa musí brániť voči tým, čo nie sú schopní splácať, takže v prípade nebankových pôžičiek dostanete vyššiu úrokovú sadzbu, než ak v prípadne pôžičky od banky, čo je určite menej výhodné.

Určitým východiskom z krízy môžu byť tiež pôžičky bez ručenia. V poslednej dobe sa jedná o pomerne obľúbený finančný produkt. Jedná sa v podstate o klasickú pôžičku s tým rozdielom, že pri žiadosti o túto pôžičku nebudete potrebné ručenie alebo dokladovania príjmu. A to je presne to, čo malý podnikateľ či živnostník očakáva. Peniaze bez pýtania, rýchlo a jednoducho.

Pridaj komentár