37 thoughts on “Renovum”

 1. Firma renovum spravila už tri rekonštrukcie naším známim a dodnes nikto na nič nenamietal

 2. Absolutne nespolahliva.
  Nemaju ani svojich ludi.
  Elektriku robia ako skolaci. Rekonstrukcia bytoveho jadra za 4 az 5 tzzdnov.
  Nedoporucujem!!!

 3. Výber dodávateľa na rekonštrukciu našeho bytu v Pezinku nebol jednuduchý.
  Ale podarila sa nám úžasná vec. Na základe doporučenia známych sme vsadili na firmu RENOVUM spol. s r.o. Prečín.
  Myslíme si že nemohli sme vybrať lepšie.
  Práce boli vykonané odberne a rýchlo.
  Ďakujem firme a prajeme veľa úspešnej práce.

 4. Firma Renovum nam v roku 2003 oblozila kupelnu aj zachod, po 2 rokoch nam zacal obklad vydavat cudne zvuky bez najmensich zmien, po dalsich 2 rokoch sme si vsimli vyduvanie kachliciek, v tomto roku praskla sparovka, tak sme v zaujme bezpecnosti ZOZBIERALI kachlicky zo steny.
  Zistili sme, ze na ziadnej kachlicke nieje ani kusok lepidla, drzali tam iba silou vole a sparovky.
  Kachlicky boli zrejme prikladane do sucheho lepidla.
  Napisali sme p. majitelovi mail formou reklamacie s fotkami aby mal prehlad o tom aku zivotnost maju prace vykonavane jeho pracovnikmi, ale ozval sa nam iba automaticky odkazovac.
  Seriozneho podnikatela by mal zaujimat aspon dovod vzniknutej situacie aby jej mohol v buducnosti predchadzat. Nehovoriac o nahrade skody.
  Firmu Renovum NEODPORUCAM!
  Praca chvatna malo platna

 5. Zablúdila som na túto stránku. Ako s Renovum sme boli veľmi spokojný, kúpeľňu v rodinnom dome nám rekonštruovali približne v roku 2002. Dom sme predali a nový majiteľ ani neuvažoval o novej rekonštrukcii, lebo kupelňa stále vyzerala ako nová.

  Po kúpe bytu sme ich volali opakovane minulý rok, pretože tam bolo stare rozbité jadro a znovu maximálna spokojnosť, takže prispevok ktorý som tu čítala mi nejako nepasuje na tuto firmu

 6. Záleží od pracovníkov, na ktorých človek natrafí. Prvú rekonštrukciu kúpeľne, WC, kuchyne a chodby sme robili v roku 2000 alebo 2001. Pracovníkom stačilo v pondelok povedať čo a ako chceme a boli absolútne samostatní, robili ako draci a veľmi kvalitne. Konzultovali s nami len vtedy, keď nám chceli poradiť lepšie riešenie, ktoré sme skoro vždy akceptovali. Doteraz všetko vyzerá ako nové, keď sme pred pár mesiacmi byt prenajali, nájomcovia boli presvedčení, že rekonštrukcia bola najviac pred rokom.
  V roku 2010 sme rekonštruovali iný byt. Jeden z pracovníkov bol lenivý frfľoš, ktorý nad všetkým prevracal oči, stále riešil “sprostých stavbárov”, ktorí byt postavili, “sprostých vodárov a plynárov”, ktorí v šachte nemožne ťahali rúry, ja som bola nablblá ženská, ktorá vôbec nerozumie vodárine a elektrine (to by som ich asi nevolala a spravila to sama) a navyše chce od neho, aby strhol staré tapety v celom WC, hoci obklad má byť len do 2 metrov (samozrejme, že ich strhol len do výšky obkladu a zvyšok cca 50 cm musel strhnúť maliar) atď. Druhý bol síce milý, ale nič si nepamätal, takže každý deň na obed som prišla na kontrolu, aby som zistila, čo je urobené v rozpore s dohodou alebo podrobným nákresom a do večera to prerábal. Ale aspoň s milým úsmevom. Nad niektoré veci som sa musela povzniesť, lebo už tých drobností bolo naozaj veľa. Napr. vodoinštaláciu mi urobili tak, že by sa dotýkala plynovej hadice k sporáku, čo je v rozpore s normami, a preto plynár musel hľadať riešenie, hoci títo robotníci mali podrobný obrázok kuchyne a pre sporák robili extra elektroinštaláciu (tá bola dobrá). Alebo rozbitá obkladačka, do ktorej mala byť navŕtaná diera na zrkadlo. Predchádzajúca dvojica by mi ju bez toho, aby som o tom vedela, vymenila, ale táto ju prikryla zrkadlom, na čo som prišla až pri upratovaní. Pri prvej rekonštrukcii som bola v piatok po ukončení prác nadšená, po tejto druhej sklamaná, otrávená zo žabomyších vojen a unavená z večného vysvetľovania už predtým dohodnutých vecí a z počúvania “aha, áno, ja som zabudol” alebo “tak to sme si nerozumeli”. Nemala som energiu ani riešiť reklamáciu, lebo obkladačku nevidno, ostatné nedostatky sme tiež zakryli, plyn vyriešil plynár a bolo. Ale aj napriek tomuto mám z Bratislavy také odstrašujúce príklady rekonštrukcií, že by som sa zrejme na firmu Renovum obrátila aj nabudúce. Len by som si zobrala dovolenku a sledovala každý ich krok.

 7. Na firmu RENOVUMsom dostal odporučenie od môjho kolegu,ktorému firma rekonštruovala bytové jadro v Petržalke a bol maximálne spokojný,tak som ju oslovil aj ja.Moja rekonštrukcia bola oveľa väčšia,pretože sa jednalo o starý byt a bolo nutné prerobiť všetko od elektriky ,kúrenie,omietky ,potery v 2 izbách lebo tam boli dosky a škvára,rozširovala sa kúpeľka,ktorá sa musela celá zbúrať a postaviť.Samozrejme obklady dlažba a sanita.Odhadoval som to tak na mesiac a pol.Práce sa začali začiatkom novembra ,ked po podpise zmluvy o dielo nastúpili do môjho bytu 4 chlapci z Oravy a začali robiť.Nefajčili ,nepili komunikovali minimálne a od rána od 8 hod do večera do 20 hod. robili.Priznám sa,že som nič podobné v živote nevidel ani nepočul. Keď som to rozprával kolegom v práci,tak tvrdili, že sú to mimozemšťania. Prvé 3 dni zniesli z môjho bytu z 2.poschodia dva kotajnery suti.Po prvom týždni som mal trošku obavy,lebo môj byt sa zmenil na zrúcanisko,všetko bolo rozbité ,všade trčali káble no strašné.!!Slová, že do vianoc budem bývať som bral ako nevkusný vtip.Po troch týždňoch mi byt odovzdali kompletne zrekonštruovaný.Posledný deň prišla upratovacia firma a zdarma umyla chodbu od 1.až po4 poschodie.Brat mi byt omaľoval a vianoce som trávil v novom ,takže jednoznačne RENOVUM doporučujem.

  1. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať vo firme RENOVUM pracujú živnostníci, či nevie niekto z vás či nemajú internetovú stránku alebo nejaký kontakt.

 8. Vidim, že o kvalite sa dá diskutovať, záleží na ktorú ich partiu natrafíte…
  ale ako sme si zistili firmu reprezentujú doslova špekulanti a podvodne získavajú zákazky ako v našom prípade:
  nacenia akože to čo chcete, do zmluvy daju neprehľadný obsažný popis a po začatí sa čochvíľa ozvú že treba dodatok a navýšiť cenu!!!
  Samozrejme ide o práce čo treba urobiť, ale na začiatok nenacenia všetko aby zákazku získali keď si porovnávate konkurenčné ponuky.

 9. My sme tiez natrafili na partiu chalanov z Oravy a boli sme maximalne spokojni. Robili rychlo a zaroven poctivo. Fakt su velmi sikovni a ak budeme este niekedy v zivote rekonstruovat, je to jasna volba.

  Kazdopadne by som sa vsak dohodla priamo s nimi a nie s firmou RENOVUM. Ta totiz najprv podhodnotila cenovu ponuku a nasledne nedodrzala dokonca ani dodatkom znacne navysenu cenu. O potrebe dalsieho navysenia nas uz pre istotu ani neinformovali, az kym neposlali finalnu fakturu na sumu, ktora nehorazne prevysila aj nase najhorsie ocakavania. Takze, ak by to chcel niekto s nimi risknut s niecim vacsim nez len jednou kupelkou, davajte velky pozor co budete mat v zmluve a urcite im neplatte co nebolo vopred odsuhlasene.

 10. Taktiež sme natrafili na nesprávnu partiu. Rovnaky scenar ako u “katkus”. Riziko, že začnú padať kachličky na hlavy našich ratolestí rozhodlo o oprave po 5-tich rokoch a 2 rokoch odkladania. Keď sme doslova pozbierali kachličky, zistili sme, že sme zhodili asi 30% kachličiek. Podklad, ktorý “šikovní” chlapci obkladali nebol očistený, bolo na ňom asi 2 mm malovky, ktorá mala byť automaticky odstránená až po betón, polovica kachličiek išla dole čistá bez lepidla, druhá polovica s lepidlom aj s malovkou – jeden z nich aspon poctivo kydal aj na kachličku, druhy pravdepodobne iba prikladal čisty obklad na už polosuché lepidlo. To čo držalo obklad na stene bola iba špárovačka. Firmu Renovum po tejto skúsenosti neodporúčam

 11. V dňoch 24. 9. 2012 až 27. 09. 2012 mi firma RENOVUM SRO, vykonávala prerábku kúpeľne. S ich prácou som veľmi spokojná. Pracovali u nás pán Daniel a pán Lukáš. Boli veľmi príjemní, veľmi ochotní a veľmi radi poradili. Ich práca je odborná a kvalitná. Komunikovala som s p. Chudým, ktorý je vo svojom odbore prefesionál a rád pomohol a poradil.
  V prípade, že si chcete urobiť rekonštrukciu kúpeľne, tak túto firmu vrelo odporúčam. Za štyri dni som mala kúpeľňu prerobenú, nestarala som sa o nič, dokonca mi firma priviezla aj materiál, ktorý som si vybrala v obchode. Odviezli aj odpad, ktorý vznikol pri rekonštrukcii. Vo štvrtok mi odovzdali kúpeľňu, upratali si za sebou a dali mi aj záruku na vykonané práce.
  Ich prístup a prácu si vysoko cením a vážim. Majú u mňa jednotku s hviezdičkou.
  Želám im veľa pracovných úspechov a spokojných zákazníkov.

  S úctou Darina Koršňáková

  1. Dobrý deň, Marco. V r. 2012 ste v Modrej streche chválili prácu nejakej stavebnej partie z Oravy. Čaká ma prerábka bytového jadra, Myslíte, že by sa u vás kontakt na nich ešte našiel?
   Ďakujem. JR

 12. FI RENOVUM mi robila v panelovom byte kúpelňu+WC,bolo to rýchlo do 3 dní draho a presne tak to aj vyzeralo ! Obklady v kúpelni aj na WC vydržali ledva 5,5 roka ! Potom sa obklad začal vydúvať a kachličky postupne opadávať po 4-6 kusoch.TAKŽE ABSOLÚTNE NEODPORÚČAM túto tzv,FIRMU ani nepriateľovi !

 13. Firma RENOVUM mi pred šiestimi rokmi prerábala jadro v Petržalke a môjmu synovi minulý rok celý byt v Dúbravke. Aj napriek tomu,že nám nerobili rekonštrukciu chlapci z Oravy, prevedenie rekonštrukcie ,jednanie a celý servis bol bezchybný. Môj manžel ktorý kritizuje všetkých a všetko, a je pedant len v tichosti pozoroval čo sa u nás vlastne deje. Po skúsenostiach s inými firmami s kuchyniarmi a oknármi ,ktorí nás svojím prístupom a prácou pripravili o niekoľko rokov života, som bola z rekonštrukcie bytového jadra príjemne prekvapená. Firmu RENOVUM odporúčam a budem odporúčať pretože dobrých remeselníkov v oblasti stavebníctva je ako šafránu. Obdivujem ich ,pretože robiť 20 rokov a v Bratislave, chce nervy zo železa.

 14. firmu renovum neodporucam v ZIADNOM PRIPADE!!!!!! cenovu kalkulaciu urobia vopred a douctuju 1/2 navyse Prace odrobia neuplne a hlavne neucelne a zivotu nebezpecne. Ked chcete reklamovat robotu, uz vam nikto nezdvihne telefon, hlavne, ze peniaze si zoberu okamzite na mieste, nemate ani sancu skontrolovat, ci je vsetko ok. :( VELMI ZLA SKUSENOST – v BA

 15. dobrý deň, spoločnosť renovum spolupracuje v rámci realít s nami cez desiatku rokov. Nedá mi reagovať na to blato vyššie. Považujem všetky negatívne reakcie ako nevydarený boj konkurenčných skupín, pretože anonymita internetu nepozna hranic. Tak ako aj my, môže každý nespokojenec chyby reklamovať a predpokladam, že to aj urobí. A firma, ktorá by si neplnila zákonné povinnosti, by z našej skúsenosti nemohla fungovať na trhu tak dlho, ako renovum. Takže hovadiny tohto typu pomáhaju skôr nekalo pripraviť o prácu ľudí z oblasti s vysokou nezamestnanoťou, ktorím tento subjekt dáva plácu. Zároveň verím, že si každý spraví objektívny názor, pretože firmu poznám a ich prácu takisto.

  1. Mne nedá nereagovať na Váš príspevok, žiadny boj konkurenčných skupín, ale “slovenský” prístup, firmu Renovum považujem za maximálne neprofesionálnu, tak ako tu už niekto napísal, peniaze zobrať to áno, ale potom sa čelom postaviť k zle odvedenej práci to nie, keď mi sem napíšete že je záujem, pokojne dám na seba aj číslo a môžeme o tom podebatovať, aby ste nemysleli že anonymita internetu… Firmu Renovum určite neodporúčam, chlapci z Oravy boli šikovný, ale práca bola urobená narýchlo, aby mohli na ďalšiu zákazku, a tým pádom utrpela kvalita.

 16. Robili nam kupelnu pred par rokmi na starom byte a zatial je kupelna poriadku. Teraz nam prerabaju novy byt a zatial vyzeraju byt velmi sikovni. Co sa tyka serioznosti firmy vsetko je podchytene zmluvou a na všetko je doklad a zaruka.

 17. Chcel by som sa poďakovať firme RENOVUM že som mohol stráviť Vianoce v novozrekonštruovanom rodinnom dome ,pretože začiatkom decembra to vyzeralo na konec januára.Ešte v júli som si zavolal dvoch živnostníkov, v snahe ušetriť a nakonec som ich v polovici novembra vyhodil ,pretože som bol s nervami v koncoch. Potom mi priateľ odporučil fy RENOVUM a tak som ich oslovil. Nasledovala obhliadka, ponuka, Zmluva a realizácia . Nastal neuveriteľný kolotoč na ktorý sme sa s nemým úžasom prizerali. Robili celý deň od rána do večera . Nemusel som nič zháňať,vymieňať,všetko zariadili doviezli. Prácu ktorú vykonali je perfektná ,všetko funguje ,preto firmu jednoznačne odporúčam.
  Matejka Stupava

 18. Spolupráca dobrá,seriozny prístup,všetko zmluvne ošetrené mal som aj lacnejšie ponuky ale dal som na odporučenie známych,lebo som chcel mať istotu.Zatial som spokojný.

 19. S firmou Renovum som spolupracoval niekoľkokrát a vždy som bol maximálne spokojný. Všetko spravili rýchlo a podľa mojích predstáv.

 20. Firmu Renovum v ziadnom pripade neodporucam. Pri prerabke kupelne spred 3 mesiacov este stale neboli schopni zapojit radiator, sprchovu zastenu namontovali minuly tyzden, co mala byt uz hotova mesiac. Stary clovek sa musel sprchovat bez zasteny a bez radiatora. Dufam, ze dokym zacne poriadne mrznut, tak ten radiator budu schopni namontovat. A co sa tyka pristupu, nula bodov. Clovek ked nieco potrebuje neda sa im dovolat. A praca bola tiez narychlo odflaknuta…

 21. Renovum vobec neodporucam.Cakam na cenovu ponuku viac ako mesiac aj ked som sa dvakrat ozval nic som nedostal.Az ked som napisal recenziu na Google maps sa ozvali ze ci.som spokojny a ci.si chcem dat urobit kupelnu u tak nezodpovednej firmy.
  Moja odpoved: ano som spokojny ze my nebudete robit rekonstrukciu.

 22. Firma Renovum je jednou z mála “pocivých” slovenských firiem, ktorá vykonáva práce na špičkovej úrovni, rýchlo, kvalitne a s nevtieravým poradenstvom. Rekonštrukciu našej kúpelne vykonali za tri dni presne podľa našich predstáv. Veľká vďaka patrí najmä pánovi Záhumenskému a jeho kolegovi, ktorí sú majstrami na svojom mieste.

 23. Firmu Renovum som objavila na internete a okrem iného ma zaujalo, že je na trhu už 25 rokov. To je podľa mňa tiež kritérium dobrej práce. Nesklamala som sa. Kompletnú rekonštrukciu kúpelne urobili dvaja pracovníci firmy za týždeň. Správali sa profesionálne a ústretovo, akceptovali aj prípadné menšie zmeny už zrealizovaných prác, aby sme boli s manželom úplne spokojní. Obaja sme ocenili aj seriózny prístup zo strany vedenia firmy počas celej komunikácie i vybavovania všetkých administratívnych úkonov. Vďaka tejto firme dnes máme krásnu, precízne urobenú kúpeľňu, ktorá zvýšila štandard nášho bývania.

 24. tutato firma nam robila prerabku,ale uz nikdy viac.konecna faktura predrazena a riadne robota odflaknuta a ked sme reklamovali zrazu nebrali telefony a na maili nereagovali cize po nich musel prist iny majster ktory poopravoval co bolo treba a bolo toho dost.cize urcite tuto firmu neodporucam

 25. Firma Renovum mi robila rekonstrukciu jadra v r. 2007. Podotykam, ze vobec nie lacno. Vyzeralo, ze vsetko je poriadku, ALE – az teraz cca pred mesiacom sa prejavila maximalne nekvalitna praca, ktoru odviedli. Obkladacky zacali postupne praskat, vrchny rad po celom obvode sa zacal uvolnovat a bolo mozne ho volnou rukou bez poskodenia dat dole. Nasledne praskli obkladacky v strede, zrejme na najviac zatazovanych miestach. Uz sme sa zmierili s tym, ze v zaujme bezpecnosti budeme to musiet vsetko dat dole a prerobit komplet nanovo. Nerozumiem, ako sa niekto z klientov, ktori ich obhajuju moze citit dobre – ved su to ich peniaze, ktore vrazili zrejme do velmi nekvalitne odvedenej prace, ktora sa bohuzial prejavi az casom. U nas to trvalo dlhie, ako citam, u niektorych je to trosku kratsia doba… Bohuzial, vysledok je ten isty. Neviem, ci to zaviselo od konkretnej partie majstrov (v nasom pripade by som ich majstrami nenazvala, zrejme to boli uplni neprofesionali), mozno niekto mal viac stastia na profesionalnu partiu, co vsetkym prajem, my sme to stastie nemali… Takze varujem vsetkych, aby si na tuto firmu davali velky pozor a podla moznosti sa obratili na uplne niekoho ineho. Ked teraz do firmy uz dva dni volam na vsetky cisla, absolutne ziadna reakcia.. Neodporucam, neodporucam.

 26. Firmu Renovum sme mali odporucenu od znamych. Pristup bol v poriadku, terminy dodrzane, kazdopadne celkovo je spokojnost zmiesana. Ich pracovnik urobil vela chyb pri plane prac, co sposobilo navysenie dohodnutej sumy. Taktiez vykonali prace, na ktorych sme sa dopredu nedohodli a hlavne bez mojho suhlasu a na konci si vyuctovali o 70%!!! vyssiu cenu nez bol od nich odhad a dopredu dohodnuta so mnou cena!!! Pri osobnej navsteve u nich tam bol dalsi klient s rovnakym problemom. Naviac dodatocne ked vsetky ostatne upravy nasej kupelne boli hotove a zistila sa chyba na ich strane, uplne odmietli reklamaciu a chceli opravit len za dalsi poplatok! 90% prace bolo spravenych dobre, no bohuzial omnoho drahsie a aj na zaklade odmietnutia reklamacie nemozem dat inu ako negativnu skusenost. Ak mate zaujem o seriozne jednanie so serioznou firmou, tak spolocnost Renovum nou urcite nie je. Neodporucam!!!

 27. Fy Renovum mozem len odporucit. Vsetko co sme si dohodli bolo spravene, vysledkom je krasna kupelna. Nie su tam ziadne chyby, praca bola vykonana rychlo a zaroven kvalitne za primeranu cenu.

Pridaj komentár