4 thoughts on “ICESlovakia”

 1. Cez ICESlovakia som bol 10 mesiacov v USA na strednej škole a bol som veľmi spkojný.

  Už pri prvom stretnutí na Slovensku mi bolo jasné, že sa o svojich zákazníkov dobre starajú. Zahrnuli ma fotkami a množstvom príbehov o študentoch z minulých rokov. O každom vedeli niečo povedať. Vedeli mi odpovedať na každú otázku a veľmi mi pomohli aj s formulármi (tých bolo viac ako dosť).

  Počas môjho pobytu v USA sme boli v kontakte podľa potreby.

  Jediný raz, keď som skutočne potreboval ich pomoc, bol pri odlete. Letecká spoločnosť zrušila let a mne horzilo, že zmeškám lietadlo do Európy. Tak som zavolal do ICESlovakia. Hneď som dostal inštrukcie, čo robiť a aj vďaka tomu som let nakoniec stihol.

  Ešte aj teraz, keď som už skoro rok doma, dostanem občas od nich e-mail. A keby som si mal vybrať ešte raz, išiel by som určite znovu cez ICESlovakia.

 2. Z USA som odišla pred 3 mesiacmi po otrasom polroku, ktorý som tam prežila “downstairs” jedného domu, medzi myšami a neskôr v Atlante medzi švábmi.
  ICES ma najskôr poslal do úplného zapádokova bez verejnej dopravy, chodníkov a samých farmárov.
  ICES ma nevypočul, hneď prvýkrát, keď som prosila o PREMIESTNENIE a LOKÁLNA KOORDINÁRKA MA ODMIETLA PREMIESTNIŤ, povedala len toľko, že by to spravilo len väčšie problémy a nevykoná to.
  ICES ma až neskôr presunul po mojej vytrvalej snahe a naliehaní do väčšieho mesta, kde ma umiestnil do rodiny, ktorá síce nemala na prvý pohľad ŽIADNE ZVIERATKÁ, až v noci som sa prebrala na to, ako po mne lezú šváby a kadejaké chrobáky.
  Keď sa moja mama pokúšala problémy riešiť so slovenskou centrálou RIADITEĽKA ICES SLOVAKIA jej sama povedala, aby mi nedvíhala TELEFÓNY, lebo si LEN POTREBUJEM ZVYKNÚŤ NA AMERICKÚ KULTÚRU.
  Myslím si, že žiadny UVEDOMELÝ RODIČ by svoje dieťa v takom prostredí nenechal.
  Môj americký sen bol jednou NOČNOU MOROU.
  Tento príspevok píšem len preto, aby som upozornila všetkých potencionálnych študentov ICES Slovakia, čo ich čaká…
  Rodičia uvedomte si a dopredu preverte, kam pošlete svoje najväčšie poklady

Pridaj komentár