Podlahy, ktoré pristanú každému interiéru

Podlahy, ktoré pristanú každému interiéru

V súčasnej dobe veľa majiteľov rodinných domov začína s kompletnou renováciou a prestavbou interiéru. Zastarané miestnosti si zaslúžia nové dispozičné riešenie, atraktívnejšie podlahy a modernejšie vybavenie. A práve podlahy s dlhoročnou históriou bývajú kameňom úrazu, pretože sa zle udržiavajú. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme, či investovať do podlahy drevenej, laminátovej alebo vinylovej.

feet-933087_1280

Vo svete bývania má pevné postavenie prírodný materiál v podobe dreva. A preto niet divu, že drevené podlahy stále patria k tým najobľúbenejším. Vyznačujú sa nespočetným množstvom výhod, ktoré oslovia takmer každého z vás. Tradičné drevené podlahy majú perfektné funkčné vlastnosti. Sú pevné, tvrdé a trvanlivé. Nespornou výhodou je, že drevo dokáže prijímať a vydávať vlhkosť. Zároveň miestnosti prepožičiava tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré oceníte najmä v zimnom období.

A ako je na tom vinylová a laminátová podlaha?

Hoci drevené podlahy sú stále jednotkou na trhu, do popredia sa pomaly predierajú  praktické vinylové podlahy. Tento materiál je ideálny v okamihu, kedy plánujete podlahové vykurovanie, pretože vinylová podlaha má nízky tepelný odpor. Súčasne je vysoko odolná voči poškodeniu pri vykurovaní, teda sa nemusíte báť skorého zničenia. Vinylová podlaha je totiž zo syntetického materiálu, ktorý nereaguje na zmenu vlhkosti.

A trojicu dopĺňajú lacnejšie laminátové podlahy, ktoré sa pýšia vysokou odolnosťou. Väčšinou sa pokladajú ako plávajúce, teda k podkladovej vrstve sa nelepia. Vybrať si môžete z pestrej škály imitácií dreva, pričom na výber máte aj hladký či jemne drsný povrch. A tiež je na vás, či sa vám pozdáva vysoko lesklé, lesklé alebo matné prevedenie.

Ak máte záujem o kvalitné podlahy, odporúčame osloviť spoločnosť FLOOR EXPERTS SLOVAKIA s.r.o., ktorá sa na podlahy orientuje už dlhé roky.