Postavte si terasu. Rektifikačné terče pod dlažbu z vás urobia profesionála

Hlasovanie

Záhradná sezóna končí. Neznamená to však, že by sme mali až do jari vydržať nič nerobiť. Je ideálny čas pripravovať tú budúcu. Čo trebárs konečne postaviť pergolu, alebo položiť dlažbu na terasu? Pokiaľ budete dlažbu pokladať pomocou rektifikačných terčov, nezastavia vás v práci na terase ani mrazy.

Terasa je dnes neodmysliteľnou súčasťou každej záhrady. Rozširuje náš obytný priestor, poskytuje spojenie s prírodou, ponúka nám oázu pre relaxáciu, šport, hru, aj home office na čerstvom vzduchu. Každá terasa však potrebuje vhodnú podlahu. Dokonale rovnú, na ktorej sa nám nebude kývať stôl, pevnú, aby sa nám do nej nezaborili nohy od stoličky. Ak nedôverujete drevu a nechce sa vám riešiť jeho údržbu, vsaďte na dlažbu. Avšak pozor na jej správnu pokládku.

Do exteriéru dlažbu nelepte

Štandardné postupy lepenia dlažby, aj keď mrazuvzdornej, obvykle končia popraskaním dlažby. Napriek tomu, že ju položíte extrémne starostlivo, voda si vždy nájde cestu pod ňu a dlažba prilepená na betónový podklad nakoniec popraská. Moderným spôsobom pokládky dlažby je tá suchá. Nedávate ju však do piesku, ako zámkovú dlažbu. Využívajú sa rektifikačné terče. Tie sú známe aj z pokládky drevených terás, ale pozor, pre dlažbu sa používajú iné, predpripravené pre položenie dlaždíc.

Rektifikačné terče robia z amatérov profíkov

Na pokládku lepenej dlažby je vždy lepšie volať odborníka. Ale ak použijete terče pod dlažbu, žiadneho nepotrebujete. Táto suchá pokládka je veľmi jednoduchá. S ich pomocou zvládnete profesionálne položenie dlažby do roviny, pretože terče umožňujú vyrovnávať nerovnosti podkladu. Taktiež dokážete jednoducho vytvoriť potrebný spád pre samoodvodnenie plochy terasy. Pritom nejde o žiadne triky, ale o veľmi premyslený systém, ktorý chráni dlažbu pred popraskaním mrazom. Terasu si naviac jednoducho postavíte vlastnými rukami. Poďte sa pustiť do práce a pripravte rodine príjemné prekvapenie.