3 thoughts on “Banco Mais, S. A., pobočka zahraničnej banky”

 1. Nedávno som mal do činenie s touto spoločnosťou, vlastne mám aj doteraz a tak vyzerá, že ešte aj dlho budem mať.
  Žiaľ nebude to dobrá skúsenosť, skôr veľmi zlá.

  O čo vlastne ide. Dňa 27.7.2010 som sa rozhodol kúpiť ojazdené auto zo spoločnosti AAA Autodenteum. Príspevok si môžte prečítať v hodnotení o tejto spoločnosti. Takže na prefinancovanie zostávajúcej čiastky mi spoločnosť AAA Autocentrum šikovne nahrala Banco Mais. Na druhí deň keď som zistil ako celú záležitosť s kúpou vozidla šikovne zmanipulovali a zvlášť ako ma prihrali tejto banke, ( úver znel na 2. 299 € a manipulačný poplatok je u nich z tejto čiastky len 544.84 €. Neuveriteľné!) tak som po porade s právnikom poslal oznámenie o odstúpení z úverovej zmluvy. Podľa všeobecných podmienok v dodatku k úverovej zmluve som mal na to právo tak urobiť do 14 dní bez udania dôvodu.
  Keďže som toto oznámenie posielal už niekoľko dní po uzavretí zmluvy, tak som ich telefonicky kontaktoval, či náhodou už nedošlo k plneniu a ak nie tak nech nič nefinancujú, lebo im posielam výpoveď. Dostal som ubezpečenie, že sa tak ešte nestalo a počkajú na moje oznámenie. OK myslel som si. O pár dni my došlo vyrozumenie, že moje odstúpenie akceptujú, nič pre spoločnosť AAA Autocentrum nebudú preplácať a financovanie auta si mám vybaviť s AAA Autocentrum. Chvála bohu, aspoň sa mi podarilo niečo prekaziť, pomyslel som si. Aké však bolo moje prekvapenie, keď o pár dní som dostal od Banco Mais znovu oznámenie, že nakoľko som im do dnešného dňa nezaplatil istinu, tak zmluva naďalej trvá zo všetkými náležitosťami. Akú istinu? Veď nič nefinancovali ani nemienili ako to vyznelo z prvého oznámenie. Zavolal som telefonicky osobne vedúcemu organizačnej zložky pánu Ing. Rapošovi a pýtal vysvetlenie čo to vlastne má znamenať. Jeho krátka a stručná odpoveď znela, došlo k omylu, pohľadávke pre AAA Autocentrum už bola prefinancovaná. Takže neostáva nič iné ako zaplatiť istinu a tím pádom sa úverová zmluva zruší.
  Ako som už spomínal hneď na začiatku, mal som podozrenie z úverového podvodu, toho názoru bol aj môj známi právnik, tak som požiadal o vyčíslenie istiny a zároveň žiadal o výpis z účtu o prevedení transakcie v prospech AAA Autocentrum. Odpoveď som síce dostal, ale o prevode ani slovo, len čistka a dátum splatnosti. Znova sa potvrdilo moje podozrenie a po porade z právnikom som im znova napísal, že istinu do tej doby nezaplatím, pokiaľ mi nepredložia dôkaz (výpis z účtu) že skutočne došlo k úhrade a kedy. Do dnešného dňa som odpoveď nedostal, ale nezabudnú ma otravovať SMS-kami o nezaplatení dohodnutých splátok. Takže som bol nútený celú záležitosť postúpiť prokuratúre na prešetrenie, lebo mám Vážne podozrenie z úverového podvodu a pokusu o neoprávnené obohatenie.

  Touto cestou chcem upozorniť každého kto príde do styku s touto bankou, nech si náležite rozmyslí na koho sa obrátil a preštuduje aj tie najdrobnejšie písmenká na všetkých dokumentoch.
  Zároveň tak isto upozorňujem všetkých ktorí si v budúcnosti budú chcieť kúpiť ojazdené auto cez AAA Autocentrum, nech si dáva pozor a nech sa nedajú naviesť na prefinancovania úveru bankou Banco Mais. Prídu ešte aj o šnúrku v gatiach.

  PS: Len tak pre zaujímavosť. Ak si zoberiete úver cez Banco Mais tak súčasťou zmluvy je aj životná poistka, o ktorej som sa až neskôr dozvedel, že je na čiastku 36. 000 € a ktorú musíte zvlášť platiť, kým úver nesplatíte. Ha – nedajbože by som niekde položil svoje kosti a banka by ešte aj takto na mne zarobila celkom slušný peniaz

  Takže banku Banco Mais a úvery od nej obchádzať ako čert svätenú vodu, na kilometre ďaleko.

 2. tak s touto pseudobanku sa prave dnes natahujem. upomienky posielaju napríklad za to že im chodili penaize skorej na účet o 5-6 dní. moja rada vyhnite sa im, ked im ide o platenia je XY ludi čo s Vami budu komunikovat ked chcete realnu dohodu krčia plecami. kurvy su to.

 3. zle skusenosti aj po rokoch strasne uroky na 0,40 sk korun co tvrdily ze je zaokruhlenie a je to v poriadku.315 eur.stale iny na tel linke,ojebavaci..pozooooor

Pridaj komentár