Liečba kŕčových žíl pre vás už nemusí byť trápením

5/5 - (3 votes)

Trápia vás kŕčové žily a chceli by ste ich vyliečiť? Existuje spôsob, vďaka ktorému budú vaše nohy vyzerať opäť príťažlivo a mladistvo. Problém kŕčových žíl vzniká pri poškodení chlopní vo vašich žilách, ktoré majú špeciálnu funkciu pri prúdení toku krvi. Kŕčové žily teda vznikajú vtedy, keď sa chlopne opotrebujú a krv namiesto prúdenia správnym smerom prestáva prúdiť alebo plynie opačným smerom.

Kŕčové žily sú problémom rovnako mužov ako aj žien, pri ženách je to však častejšie, najmä vo vyššom veku. Práve dámy dbajú o svoj krásny vzhľad, a preto sú pre nich kŕčové žily nepríjemnou záležitosťou. Ak v žilách neprúdi krv správne, na povrchu vznikajú viditeľné výbežky, ktoré vyzerajú na pohľad nepekne. Ich hrúbka môže dosahovať až desať milimetrov, a to už predstavuje pre dámy dôvod, prečo vôbec nenosiť sukne.

Rôzne príčiny vzniku kŕčových žíl

Jednotná príčina zatiaľ nie je známa, sú však známe faktory, ktoré na to majú vplyv a kvôli nim sa zvyšuje pravdepodobnosť ich vzniku. Sú nimi napríklad fajčenie či užívanie hormonálnej antikoncepcie. So zvyšujúcim sa vekom narastá aj riziko ochorenia vašich žíl, tiež aj pri tehotenstve či zdvíhaní ťažkých bremien. Problém môže nastať aj vtedy, ak trávite príliš veľa času v horúcom prostredí alebo pri nosení nevhodných vysokých opätkov.

Ako môžete predísť vzniku kŕčových žíl a liečiť ich?

Vzniku kŕčových žíl sa môžete vyhnúť, pokiaľ budete dbať o svoje zdravie, budete chodiť na pravidelné prechádzky a prípadne budete užívať výživové doplnky, ktoré vám pomôžu. Vďaka dobrému liečebnému plánu a hospitalizácii môže byť liečba kŕčových žil bezproblémová a vy môžeteopäť bezstarostne nosiť sukne či šaty. Vyhnete sa tiež aj opuchom a bolestiam, ktoré sú často sprievodným javom ochorenia kŕčových žíl.

Pridaj komentár