Peračník s motívom motivuje deti aj tínedžerov

5/5 - (1 vote)

Peračník patrí k základnému vybaveniu školákov. Dajte si záležať na jeho výbere. Pre deti je veľmi motivačným a často je najdôležitejšou školskou pomôckou.

K základným školským pomôckam patrí nielen školská aktovka, ale aj peračník. Často býva súčasťou setu so školskou aktovkou, ale nemusí byť tým správnym. Dieťaťu nemusí stačiť čo do veľkosti, ale nemusí sa mu páčiť ani motívom. Peračník je to, čo má dieťa celý deň pred sebou. Najprv v škole behom celého školského vyučovania, potom doma, keď sa pripravuje do školy a píše si domáce úlohy. Je to jeho priateľ, pomocník a zároveň to, čo vytvára jeho imidž.

Peračník ocení často už predškolák

Ak máte dieťa, ktoré si rado kreslí a maľuje, určite ocení, ak si má kam odkladať svoje obľúbené pastelky, fixky i voskovky. Peračník je ideálny, pretože dieťa má možnosť si svoju výbavu jednoducho preniesť k starým rodičom, ale trebárs aj do škôlky. Rôzne tubové peračníky naviac dieťa využije aj na svoje drobné poklady, obľúbené minihračky či prvé tajomstvá. A aký vybrať? Máloktorého predškoláka by sklamal peračník Paw Patrol.

Peračníky vždy s obľúbeným motívom

Peračník by sme mali dieťaťu vyberať vždy podľa jeho záujmov. Peračníky s motívmi odrážajú záľuby našich detí. Preto sú obľúbené tie s rôznymi zvieratkami, predovšetkým s mačičkami, psíkmi a koníkmi, tiež s autami či so športovými motívmi (napríklad peračník FC Barcelona). Mladší školáci ešte stále preferujú svojich obľúbených hrdinov z animovaných seriálov. Tí starší už potom častejšie filmových hrdinov. Obľúbené obecne sú peračníky s Disney motívmi. Tradične je hitom peračník Frozen či peračník Harry Potter.

Takmer bezodné peračníky

Čím väčší peračník, tým býva obľúbenejší. Praktické sú dvojklopové peračníky, ale aj tie tubové. Niekedy dieťa ocení aj oba naraz. Deti, hlavne dievčatá, sa dnes vedia vyhrať s výzdobou svoji zošitov aj notesov. K tomu však potrebujú perfektnú výbavu písacích potrieb – pier, pasteliek, linerov, fixiek, často aj kaligrafických pier. A tie je nutné mať kam uložiť. Takže peračníky musia byť priestorné a pripravené na ďalšie a ďalšie písacie potreby.

Pridaj komentár