Chlapčenská detská izba je výzva. Nechajte ju na odborníkoch

5/5 - (1 vote)

Detská izba rastie spolu s deťmi. Len do tej doby, čo nám dieťa nastúpi do školy, ju meníme minimálne dvakrát. Ako navrhnúť chlapčenskú izbu, aby rástla s našim potomkom?

Ideálne je už pri narodení dieťaťa myslieť do budúcnosti. Deti rastú rýchlo, menia sa ich potreby i záujmy. Ideálne je investovať do kvalitnej podlahovej krytiny, ktorá niečo vydrží – kolieska od detských autíčok aj nehodu pri vyliatej farbe malého umelca. Existujú časti miestnosti, ktoré sa nemusia meniť. Či už ide o univerzálne úložné priestory, ktoré sú v izbe nenápadné, ale veľmi praktické, či trebárs plochy pre kreatívne tvorenie. Stenu pripravenú na kreslenie a maľovanie, veľkú magnetickú plochu aj priestor pre vystavenie svojich pokladov, obľúbených hračiek a kníh, dieťa užije, nech už je batoľa, predškolák, mladší školák, puberťák alebo študent. Dobre navrhnuté trvalé súčasti izby sa nemusia meniť, meniť sa bude len ich obsah podľa toho, ako sa menia záujmy dieťaťa.

Neutrálne má dlhšiu životnosť

Ideálne je vsadiť na neutrálne farby. Biela, šedá, prírodná farba dreva, zemité odtiene v jemných pasteloch, prípadne s rozumom aplikovaná čierna sú najlepšou voľbou. Odprosiť by sme sa mali od toho, že chlapčenská izba má byť modrá a tá dievčenská ružová. Tieto klišé by sme do života nášho dieťaťa nemali vnášať. Ale nemusíme ho pripraviť ani o jeho obľúbené farby. Tie sa dajú vniesť do priestoru napríklad pomocou farebných kartónových krabíc či iných doplnkov. Ich farba sa dá potom časom jednoducho a bez nákladov meniť.

Chcete aby malo dieťa vždy upratané? Je to na vás!

Nemyslím tým, že máte zaňho upratovať. Je však na nás postarať sa, aby malo dieťa pripravené prostredie, čiže dostatok úložných priestorov na všetko. Na hračky, oblečenie, športové potreby, kreatívne potreby aj ďalšie hobby.

Ale poďme ďalej. Chcete aby vaše dieťa tvorilo? Pripravte mu priestor pre tvorenie, inteligentné zásobníky na pomôcky a taktiež miesto, kde si môže svoje výtvory vystaviť. A to nielen vo svojej izbe.

Kedy je chlapčenská detská izba najväčšou výzvou?

Často sú detské izby v podkroví. Doňho komerčne vyrábaný nábytok nikdy nepasuje a mali by sme ho nechať vyrobiť na mieru. Výzvou je však aj malá izbička, či naopak veľkolepý priestor pre detskú izbu. Jednoduché nie je vymyslieť izbu pre dieťa so špecifickými záujmami, napríklad pre modelára. Ale ani vyriešiť jednu izbu pre viac chlapcov či detí nemusí byť jednoduché. Naviac ak majú rôzne záujmy. Nechajte to na profesionáloch.

Chlapčenská izba od WSD

Nechajte si izbu navrhnúť od špecialistkou. Firma WSD je dizajnérske štúdio s vlastnou výrobou nábytku. Vďaka tomu môže byť detská izba úplne na mieru. Každá chlapčenská izba je výzva a vo WSD sa jej radi zhostia od poradenstva, návrhu, výroby až po finálnu realizáciu. Získajte svojich osobných interiérových špecialistov, ktorý budú vždy po ruke, keď bude váš chlapec potrebovať malú či veľkú zmenu vo vybavení svojej detskej izby.

Pridaj komentár