Tantra masáž, aké zdravotné a psychologické efekty prinesie?

Tantra masáž aké zdravotné a psychologické efekty prinesie?

O tantra masáži ste už určite počuli. Jedná sa o tradičnú masáž vychádzajúcu z náboženstva hinduizmu, ktorá okrem uvoľnenia tela prináša aj uvoľnenie mysle a našej sexuality. Je spojená so sexuálnym vzrušením, prostredníctvom ktorého sa dokážeme pri masáži maximálne uvoľniť a odbúrať von z tela všetko nahromadené napätie. Mnohými je tantra masáž dokonca odporúčaná aj na riešenie zdravotných, prípadne psychologických problémov. Aké efekty možno dosiahnuť touto masážou so štipkou erotiky?

Problémy s predčasnou ejakuláciou a absentujúcou erekciou

Najmä pre mužov je erotická tantra masáž prostriedkom na riešenie ich sexuálnych problémov. Napríklad na predčasnú ejakuláciu. Počas masáže totiž dochádza k dlhšej stimulácii, ktorá trvá niekoľko desiatok minút. Práve to núti mužské telo vydržať sexuálne vzrušenie dlhšie bez vyvrcholenia. Takýmto spôsob sa postupne môže dosiahnuť oddialenie ejakulácie aj pri sexuálnom styku, čo muži s predčasnou ejakuláciou určite ocenia. U starších pánov zas tantrická masáž môže pomôcť s problémami s erekciou. Dokonca, niektorí starší muži, ktorí pravidelne absolvovali túto masáž, uvádzajú, že vďaka nej sa im opäť podarilo dosiahnuť orgazmus a celkovo tak zlepšiť ich sexuálny život.

Úspešný boj so stresom

Tantra masáž ponúka príležitosť aspoň na chvíľku sa odpútať od bežných problémov a mysľou sa preniesť do sveta, kde žiadne neexistujú. Počas nej úplne vypnete a svoje myšlienky plne venujete len samotnému priebehu masáže. Vďaka tomu zo seba dokážete odfiltrovať nahromadený stres a napätie z neho plynúce či nervozitu. Boj so stresom pomocou tantra masáže tiež úzko súvisí aj s riešením možných komplikácií v sexuálnom živote.

Podpora fyzického aj psychického zdravia

Efekt tantra masáže sa určite prejaví aj na zdraví. Tantrické erotické masáže zabezpečí dokonalé prekrvenie tela, čím sa zabezpečí odstránenie nahromadených produktov metabolizmu z tkanív. Často môže pomôcť aj s bolesťami pohybového aparátu, keďže súčasťou tantrickej masáže sú aj prvky masáže klasickej. Nehovoriac o podpore psychického zdravia, ktoré je často ešte dôležitejšie, než to fyzické.

Dosiahnutie vnútornej pohody spojené s dokonalým oddychom

Tým najhlavnejším dôvodom, prečo skúsiť tantra masáž, je však stále dosiahnutie maximálnej relaxácie. Ako to vraví tradičná filozofia hinduizmu, prostredníctvom tantra masáže máte príležitosť dosiahnuť maximálnu harmóniu medzi vašou psychickou a fyzickou stránkou, čím sa dostanete do vnútornej pohody. A práve tá je nevyhnutná pre dokonalý oddych. Doprajte si ho aj vy a nájdite si skúseného tantra maséra či masérku. Odporúčame vám stránku Tantra-masaz.sk, ktorá sústredí ľudí zameriavajúcich sa práve na tento typ masáží.